Największe zalety szybkich pożyczek pozabankowych

Czy pożyczki gotówkowe mają jakieś zalety? Większość ludzi, którzy o nich słyszą powiedzą, że nie. Nic dziwnego, konsumentów odstraszają wysokie koszty pożyczek pozabankowych, które mogą przekroczyć nawet wysokość samej pożyczki. To zrozumiałe, że nikt nie chce oddawać dwu-krotności lub nawet kilku-krotności pożyczanej kwoty.

A jednak znajdują się osoby, dzięki którym firmy pożyczkowe utrzymują się na rynku. Dlaczego ludzie wybierają oferty szybkich pożyczek gotówkowych pomimo ich wysokiej ceny?

Po pierwsze produkt taki jest powszechnie dostępny. Firmy pozabankowe to nie tradycyjne banki, gdzie procedura otrzymania kredytu jest długa, wymaga więcej czasu i formalności, a także posiadania zdolności kredytowej.

Weryfikacja zdolności kredytowej opiera się najczęściej na bazie oświadczenia uzyskiwanych dochodów, a nie konieczności przedstawiania stosownych zaświadczeń od pracodawcy. Dzięki temu formalności znacznie się skracają.

Ponadto pożyczki chwilówki są ekspresowe. Składamy wniosek online, czekamy kilka minut na weryfikację wniosku, podpisanie umowy następuje poprzez przelew weryfikacyjny, a wypłacenie pieniędzy może nastąpić nawet w 15 minut kiedy mamy konto w tym samym banku. Jest to więc wymarzone rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki “na wczoraj”.

Kolejną zaletą jest możliwość odstąpienia od podpisanej umowy w czasie 14 dni od jej podpisania bez żadnych kosztów (zwrot tylko pożyczonej kwoty) o ile umowa została zawarta poza lokalem prowadzenia przez pożyczkodawcę działalności (tzw. umowa na odległość).

Inną zaletą jest obsługa takiej pożyczki w domu, co w praktyce polega na obieraniu rat przez przedstawiciela takiej firmy po wcześniejszym umówieniu w naszym domu (większość firm nie udostępnia takiej możliwości). Może okazać się to przydatne dla osób, które nie korzystają z usług bankowości internetowej, a ze względu na sytuację życiową nie mają czasu lub możliwości chodzić do punku i dokonać wpłaty (na przykład osoby opiekujące się dziećmi, osoby starsze, niepełnosprawne czy też mieszkające na wsi, dla których dojazd do miejsca, w którym mógłby dokonać wpłaty raty byłby dużym kosztem).

Kolejną jawną zaletą jest możliwość pożyczki bez opłat czy prowizji. Co to oznacza? Obecnie kilkanaście firm pozabankowych posiada promocyjną ofertę dla nowych klientów. Jest to oczywiście pierwsza pożyczka za darmo czyli klient oddaje dokładnie tyle, ile pożyczył (bez dodatkowych prowizji czy opłat). To idealne rozwiązanie na chwilowy dołek finansowy. Porównanie tego typu pożyczek znajdziesz w naszym rankingu.

Poza tymi zaletami mogą istnieć inne, które wynikają z warunków umowy z konkretnym pożyczkodawcą lub oferowanymi przez niego usługami dodatkowymi lub rabatami.